Debí

 nar. 15.9.2017
 

Naše malá Debí nebo Debinka (samozřejmě fenečka s PP, bohužel paní chovatelka zakázala cituji: "A laskavě si ji přejmenuj. Nechci aby byla spojována s mojí fenou"  

Bohužel z PP jméno nevymaži. Jak bylo psáno na fb veřejně , paní chovatelka přemýšlí i nad tím na co já si vzpomenu když vidím Debiino jméno :D  tak jsem ji tedy poslechla a jméno smazala, což si myslím nikomu nevadí :) )

 
Dcera po našem šampionovi ( CZ,ČMKU, klub.) Daglesovi Dubský dvůr. U Dagleska se projevila vloha pro velmi vzácnou hnědou barvu - naše malá Debí je toho důkazem - po 29ti letech se v ČR narodili dvě hnědé(vlkohnědé) sestřičky. Tuto krásku mám doma. Dle standardu plemene je ale bohužel tato barva nestandard neboť velký špic je černý, bílý  anebo hnědý - tedy vždy jednobarevný ve stejném odstínu, u hnědé tmavě hnědá včetně očí, a proto Debí nebude nikdy vystavována na výstavě ani využita v chovu. Určitě bychom ale chtěli zkusit agility. 
 
Debinka je zatím hravé štěňátko, velmi učenlivá, chytrá někdy až vyčůraná... Strejda Konur s ní má velkou trpělivost, hlavně když se mu zakousne do ocasu a on ji tahá na ledu po dvoře. 
 
 
 
 
 S tatínkem - CH Dagles Dubský dvůr