Debí

 nar. 15.9.2017
 

 

 
Dcera po našem šampionovi ( CZ,ČMKU, klub.) Daglesovi Dubský dvůr. U Dagleska se projevila vloha pro velmi vzácnou hnědou barvu - naše malá Debí je toho důkazem - po 29ti letech se v ČR narodili dvě hnědé(vlkohnědé) sestřičky. Tuto krásku mám doma. Dle standardu plemene je ale bohužel tato barva nestandard neboť velký špic je černý, bílý  anebo hnědý - tedy vždy jednobarevný ve stejném odstínu, u hnědé tmavě hnědá včetně očí. Debru jsem zkusila vzít i na výstavu, jen na oblastní, získala nádherný posudek se známkou dostatečný - za barvu - 
cituji: "10m.f., skus nůžk.,plnochrupá,f. z exp. krytí (vlčíXčerný) -> zbarv. nestandard hnědá sable světlé oči i sliznice, hnědý nos, D. vztyč. i nesené uši, stř. kostra,hlub. hrudník, méně předhrudí, delší hřb. linie,výb. nesený ocas, D. pohyb, milá povaha, výborné předvedení" 
 
Je to zlatíčko s bezva povahou, velmi chytrá a učenlivá a velmi velmi kontaktní. 

 

Naše malá Debí nebo Debinka (samozřejmě fenečka s PP, bohužel paní chovatelka zakázala cituji: "A laskavě si ji přejmenuj. Nechci aby byla spojována s mojí fenou"  

Bohužel z PP jméno nevymaži. Jak bylo psáno na fb veřejně , paní chovatelka přemýšlí i nad tím na co já si vzpomenu když vidím Debiino jméno :D  tak jsem ji tedy poslechla a jméno smazala, což si myslím nikomu nevadí :) ) Nevadí, kromně paní chovatelky. Bohužel, i takový jsou lidé. Na paní chovatelku muselo být podáno trestní oznámení, z důvodu vydírání a vyhrožovaní. Neustále mne i přes výslovné přání klidu kontaktuje přes emaily, pokaždé vymyslí něco jiného čím by mohla člověka vyprovokovat. Oznámení na KCHŠ bylo samozřejmě zbytečné, protože i když se její chování neslučuje s kodexem klubu, což mi potvrdila i soudní znalkyně po přečtení veškeré komunikace, klub se tím nehodlá zabívat,s chovatelkou odmítám dále komunikovat, to že je starší neznamená, že ji budu poslouchat na slovo a dělat co ona si zamane. Odmítla jsem jí poslat  fotografie mé fénky, tak si samozřejmě opět nějakou ukradla s tím že jsou veřejně :D .... Je mi této paní vzkutku líto a doufám, že s takovým člověkem se již nikdy nepotkám.

 

 

 
 
 
 
 
 S tatínkem - CH Dagles Dubský dvůr