Výcvik psů

Hana Lochmanová - trocha historie

Psi se mou láskou stali již v osmi letech. Tenkrát jsem mamce "zdrhla" s jezevčicí na pole, a hrabali jsme myšičky. Samotnému výcviku se ale věnuji od 10ti let. Svého psa jsem mít nemohla, tak jsem cvičila služebnímu výcviku sousedovic kokršpaněla ... a povedlo se ... stal se z něho velký obranář. A tak to začalo. Posléze mi rodiče pořídili kokršpaňělku, se kterou jsme zvládli lovecké zkoušky, ale jak už to bývá stala se miláčkem rodičů a také u nich zůstala 

 Měla jsem tu čest "pracovat" s několika psy, ale vždy to pro mě byla zábava, odpočinek a relax. Nejčastěji vzpomínám na dlouhosrstého německého ovčáka vlkošedé barvy, se kterým jsem po měsíci a půl práce složila dvě zkoušky - ZM, ZVV1. Baka si následně odvezla vězeňská stráž " Věznice Ralsko" - nejspíš - už je to dlouho .... 
 Vždycky to nebyla procházka růžovým sadem, nekdy to i bolelo, třeba když mi rotwajler vytáhl ruku z ramene - to když jsem jej odmítla pustit ve chvíli, kdy skočil po dítěti. Dopadlo to tak ,že jsem měla měsíc ruku v sádře a pejsek po půl roce vozil malé děti na zádech. Pejsek se mnou následně fungoval při práci jakož to ostraha objektů.
 Další pejsek na, na kterého moc ráda vzpomínám byl taktéž NO štěňátko - Dáreček - zvládli jsme spolu základní poslušnost, stopování a pejsek následně působil jako služební pes PČR.
Největší radost mám z toho, že jsem vždy používala hlavně metodu POSITIVNÍHO POSILOVÁNÍ, nikdy jsem nepoužila ostnatý obojek a člověk, který mledému tvárnému psovi s nezkaženou duší a povahou nasadí elektriku jen proto, že nezvládá jeho temperament a co huře štěněti! - takovým pes do ruky nepatří a nikdy by patřit neměl !!!!!!
 
Dnes mám doma úžasnou smečku, která funguje po všech stránkách, nemusím hlídat feny, aby se v mé přítomnosti nepoprali nebo se cokoliv nestalo. Ve smečce mám i dva psy, kteří se ke mě dostali (spíše k nám!) jakož to problémoví, u staršího Eliáše, který už u nás dva nebo snad tři roky bude, není po agresi ani památky a do smečky skvěle zapadl. Dagles je u nás, troufám si říci krátce (půl roku), se do smečky postupně začleňuje a na agresi vůči ostatním psům včetně toho domácího se pracuje a - DAŘÍ SE! 
 
Jsem moc ráda, že se tato vlastnost přenesla i na mou nejstarší dceru, která jí hojně využívá stejně jako já. 
 
A nakonec bych chtěla říci, žádný z těch psů, kteří mě kdy poznali, na mě nikdy nezapomněli, vždy mě s radostí vítali a vítají . Věřím, že je to tím, že dokáži pochopit co nám ti psi vlastně svým chováním chtějí sdělit a není potřeba je při problémech kousat do ucha, válet po zemi či na ně vrčet. Velkou odměnou je pro mne spokojený a šťastný pes.
 
A jelikož mám tak hodně dětičky a v okolí se mi vyskytuje čím dál tím více pejsků v nouzi, s nějakým problémem, vždy přijdou děti " MAMI, TY TO DÁŠ!!"  proto .....
 

  Nabízím převýchovu problémových psů, výcvik a výchovu psů psů jak štěňátek tak starších. 

Chcete pejska utratit či dát pryč, z důvodu problému v jeho povaze? Nebylo by lepší s tím zkusit něco udělat ?? Zkuste se ozvat, se spoustou podobných problému se dá něco udělat a rozhodně se nemusí řešit pomocí utracení, ať už je to pokousání dítěte, nesnášenlivost koček či jiných zvířat, čůrání doma nebo agresivita způsobená strachem!!! 

Stačí jen napsat a na všem se domluvíme. 

 Psíka je po domluvě možné u nás i ubytovat.

 

Email či tel. v kontaktech. 

 
 
    NO Cliff a Konur - ZŮSTAŇ! :)