Naši miláčci

Náš zvěřinec má mnoho členů , jako kočky, vystavní drůbež i králíky, papoušky, ale hlavně úžasné Německé Vlčí špice - Konura Palumar (Konýska) a Jawu Gray Palumar (Keisi), Německý špice malé - Eliáše z Šenku (Ellí) a Cindy-Enži Tyrnacanis (Enží), Německého špice velkého černého - Daglese Dubský dvůr (Dagý) a Německou boxerku bílou (s PP také!!!) - Biancu Gambar (Barbaru).

 

 

Něco o Německém Vlčím špicovi

Německý špic je jedno z nejstarších evropských plemen, jehož vznik se datuje až do doby kamenné. Německý špic je velmi odolné plemeno, které výborně snáší výkyvy počasí. !!! Milují sníh a vodu ...

Německý špic je velmi temperamentní a živý pes, který se snadno cvičí a rychle přilne ke svému majiteli. K ostatním lidem je nedůvěřivý a ostražitý, každého návštěvníka hlásí urputným štěkotem, což z tohoto plemene dělá znamenitého hlídače.

Velmi zajímavá je bujná srst dvojí kvality, která tvoří hustou hřívu kolem hlavy, husté „kalhotky“ a bujný zatočený ocas. Srst tvoří rovné, dlouhé odstávající pestíky na jedné straně a hustá vatovitá podsada u kůže. Srst je třeba pravidelně kartáčovat pouze v období línaní, jinak není kartáčování nutné, neboť srst netvoří chuchvalce. !!!! Srst roste tzv. obráceně, což vyžaduje např. česání a hlazení  "v protisměru".

 

 

 Země původu: Německo
Hmotnost: musí odpovídat výšce psa
Výška: 43 - 55 cm
Barva: vlkošedá = stříbrošedá s černými špičkami pesíků